Wyróżnienie szachistów ze Słupska

Home » Wyróżnienie szachistów ze Słupska

Co prawda szachiści ze Słupska zwyciężyli w drugim międzynarodowym turnieju szachów szybkich online już w maju, jednak dopiero w poniedziałek zostali oficjalnie wyróżnieni. W zawodach udział wzięli reprezentanci miast partnerskich Archangielska.
Słupsk w zawodach reprezentowali: Lucyna Sapis, Witalis Sapis, Grzegorz Hilarecki, Paweł Szewczyk, Ryszard Wismont i Daniel Kulczycki. Obok drużyny gospodarzy z Archangielska w szranki stanęli przedstawiciele Aszod z Izraela, Greater Portland ze Stanów Zjednoczonych, Jermuku w Armenii, Suchumi z Abchazji i niemieckiego Emden. Turniej odbywał się online, a reprezentacja ze Słupska triumfowała po raz pierwszy. Dodatkowo Daniel Kulczycki okazał się najlepszy wśród mężczyzn, a Lucyna Sapis wśród kobiet.

Sprawdź

Magia szachów

http://www.portalslupsk.pl/AMFJ.html

Witalis Sapis podkreślał, że turniej ma charakter raczej towarzyski, jednak jego ranga polega na popularyzacji szachów. To rozrywka, która uczy cierpliwości, planowania, przewidywania i podejmowania decyzji. Gdzie w Słupsku można uczyć się szachów? Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się w każdy poniedziałek między godziną 16 a 18 w Domu Sąsiedzkim pomiędzy ulicami Ogrodową i Długą.

ONAC.jpg

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x