Odszedł ppłk Kazimierz Szostakowski-Kobelis

Home » Odszedł ppłk Kazimierz Szostakowski-Kobelis

Wspomnienie o Bohaterze: Żołnierz Wyklęty ppłk Kazimierz Szostakowski-Kobelis

Z głębokim smutkiem informujemy o odejściu w wieku 103 lat ostatniego słupskiego Żołnierza Wyklętego – Pana ppłk Kazimierza Szostakowskiego-Kobelis, znanego również pod pseudonimem „Mieczysław”. Był on dowódcą zwiadu Armii Krajowej Okręgu Wilno oraz jednym z najbardziej zasłużonych Kombatantów.

Bohaterstwo w czasach niełatwych

Jego życie było niezwykle pełne wyzwań i prób. Walczył w czasie wojny, stając w obronie wolności i suwerenności ojczyzny. Po wojnie, gdy Polska znalazła się pod nowym reżimem, Kazimierz Szostakowski-Kobelis nadal pozostawał wierny swoim ideałom i wartościom. Był jednym z wielu, którzy nie godzili się na utratę niepodległości, walcząc z nową rzeczywistością, która w wielu przypadkach nie była zgodna z ich przekonaniami.

Jego zasługi dla ojczyzny są nieocenione. Po latach walki, Kazimierz Szostakowski-Kobelis kontynuował swoją służbę, będąc aktywnym członkiem i sekretarzem ŚZŻAK Inspektoratu Słupsk. Był mentorem i wzorem dla kolejnych pokoleń, przypominając o ważnych wartościach, takich jak odwaga, honor i wierność ojczyźnie.

Dziedzictwo dla przyszłych pokoleń

Jego historia to nie tylko opowieść o bohaterstwie i poświęceniu, ale także przestroga przed zapomnieniem. Pamięć o Kazimierzu Szostakowskim-Kobelisie powinna być przekazywana kolejnym pokoleniom, aby pamiętali oni o walce o wolność i niepodległość, która nie zawsze była łatwa ani oczywista.

Do ostatnich dni życia pozostał skromny, szczery, zawsze honorowy i oddany ojczyźnie patriotą. Jego rodzina i przyjaciele wspominają go jako cudownego kompana, wspaniałego dziadka oraz godnego zaufania kolegę.

Wyrazy współczucia

Prezydentka Miasta Słupska, w imieniu swoim oraz mieszkańców miasta, składa serdeczne kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Pana Kazimierza.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 12 kwietnia bieżącego roku o godzinie 11:00 na Starym Cmentarzu w Słupsku.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x