Skrzyżowanie – bez szans na światła

Home » Skrzyżowanie – bez szans na światła

Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Mickiewicza należy do bardzo niebezpiecznych, okazuje się jednak, że nie ma możliwości zamontowania w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Powodów jest kilka, a kwestie finansowe to tylko jeden z nich.
Omawiane przecięcie ulic to duży ruch, zwłaszcza w godzinach szczytu, a także ważna trasa dla komunikacji miejskiej i dwa przejścia dla pieszych. Samo skrzyżowanie nie należy do najłatwiejszych, o czym doskonale wiedzą kierowcy, którzy z trudnością włączają się tu do ruchu. Miejski radny, Kazimierz Czyż upomniał się o sygnalizację świetlną, okazuje się jednak, że nie będzie to możliwe.

Uzasadnienie

Zdaniem ratusza, skrzyżowanie znajduje się w strefie z ograniczeniem prędkości do 30 kilometrów na godzinę, dlatego też kierowcy mogą szybko reagować na sytuację. Całość jest wyniesiona, co dodatkowo spowalnia ruch. Instalacja sygnalizacji spowodowałaby także dłuższy czas przejazdu poza godzinami szczytu. Pozostaje także kwestia finansowa, czyli wydatek około 300 tysięcy złotych.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x