Przemierzając Labirynty Umysłu – Spektakl „Wariaci” Witkacego w Teatrze Lalki Tęcza

Home » Przemierzając Labirynty Umysłu – Spektakl „Wariaci” Witkacego w Teatrze Lalki Tęcza

W piątek, 17 maja, Teatr Lalki Tęcza w Słupsku zaprasza zarówno młodzież, jak i dorosłych do głębokiej podróży poprzez labirynty ludzkiej psychiki w spektaklu „Wariaci”, który zawładnie wyobraźnią pod reżyserią Aleksandry Skorupy. Początek o godzinie 19. Ten niezwykły spektakl, zdobywca Grand Prix na festiwalu „Witkacy pod strzechy”, obiecuje unikalne doświadczenie dla wszystkich, którzy odważą się na tę podróż.

Odkrywanie labiryntów umysłu

„Wariaci” to nie tylko spektakl, to spotkanie z głębokimi zakamarkami ludzkiej psychiki, które porusza zarówno aktora, muzyka, jak i widza. Poprzez mistyczną wizję głównego bohatera, publiczność zostaje wciągnięta w wir emocji i refleksji.

Nowa interpretacja klasyki

Przeniesienie klasycznych dzieł Witkacego na współczesną scenę oznacza poszerzenie horyzontów kulturowych i artystycznych. Spektakl, oparty na dziełach tego wybitnego twórcy, oferuje nową perspektywę, która zaskakuje i inspiruje.

Muzyka, która pogłębia doświadczenie

Nieodłącznym elementem tego widowiska jest muzyka na żywo autorstwa Grzegorza Kaźmierskiego. Jego dźwięki tworzą niepowtarzalną atmosferę, dodając głębi i intensywności historii opowiedzianej przez Witkacego.

Nagrody i uznanie

„Wariaci” to nie tylko znakomita rozrywka, to także nagrodzony Grand Prix spektakl, który porusza, inspiruje i zostaje w pamięci na długo. Jego jakość została doceniona na wielu festiwalach, włączając w to prestiżowy finał festiwalu Strzała Północy.

Informacje praktyczne

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 13. roku życia. Po spektaklu zapraszamy do dyskusji pospektaklowej z twórcami, trwającej 20 minut.

Grupy zainteresowane mogą skorzystać z zamówień grupowych biletów ze zniżką 10% (od 10 osób).

Skład twórczy

  • Reżyseria, opracowanie tekstu: Aleksandra Skorupa
  • Muzyka, wariat muzyczny: Grzegorz Kaźmierski
  • Śpiew i głos żeński na żywo: Aleksandra Skorupa
  • Zakonnice (video): Dominika Zielińska, Aleksandra Sroka, Katarzyna Gazdowicz, Aleksandra Skorupa
  • Matka (video): Zina Zagner
  • Wariat: Maciej Dmochowski

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia! Spektakl „Wariaci” odbędzie się 18 maja o godzinie 19 w Teatrze Lalki Tęcza w Słupsku.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x