Impact’24 – Światowe liderki inspirują na kongresie

Home » Impact’24 – Światowe liderki inspirują na kongresie

W dniach 15-16 maja, podczas Impact’24 w Poznaniu, tematyka przywództwa kobiet oraz wzmacnianie ich pozycji zajmie centralne miejsce. Na tym kongresie zobaczymy znane osobistości, takie jak Michelle Obama, była premier Finlandii Sanna Marin, światowej sławy terapeutka Esther Perel oraz inne wpływowe liderki.

Przewaga kobiecego przywództwa

Badania wykazują, że kobiety na stanowiskach przywódczych wykazują większą elastyczność, skuteczność w zarządzaniu kryzysami i umiejętność budowania harmonijnych relacji w zespole. To przekłada się na wyższy poziom zaangażowania pracowników i większą lojalność wobec firmy. Pomimo tych zalet, kobiety wciąż stanowią mniejszość na szczytach drabiny korporacyjnej, z dominacją mężczyzn na stanowiskach z większą władzą, pieniędzmi i prestiżem.

Wyzwania i sukcesy

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego, udział kobiet w zarządach spółek giełdowych w Polsce wynosi 24%, podczas gdy średnia w UE to 32%. Choć liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych jest wyższa, to wciąż pozostaje miejsce na poprawę. Szczególnie w branżach takich jak handel, sektor publiczny i przemysł, gdzie kobiety stanowią większość w funkcjach kierowniczych.

Inspirujące mówczynie

Impact’24 gromadzi silne kobiece liderki, które dzielą się swoimi doświadczeniami i inspirują innych. Wśród nich znajdują się postacie jak Michelle Obama, Sanna Marin czy Esther Perel. Kongres dedykuje wiele uwagi wspieraniu potencjału kobiet, co jest odzwierciedleniem w obszarze tematycznym Women’s Empowerment.

Różnorodność i wsparcie

Biorąc pod uwagę różnorodność kobiecych osiągnięć i wyzwań, Impact’24 zapewnia platformę dla inspirujących dyskusji i wymiany doświadczeń. Wielu mówców, zarówno z biznesu, jak i świata polityki i nauki, będzie dzielić się swoimi historiami i wnioskami.

Impact’24 to nie tylko kongres gospodarczo-technologiczny, ale także przestrzeń dla refleksji nad przyszłością przywództwa kobiet i budowania bardziej zrównoważonych i otwartych społeczeństw.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x