Sadzonka za odpady – ekologiczna Akcja PGK w Słupsku

Home » Sadzonka za odpady – ekologiczna Akcja PGK w Słupsku

W sobotę, 11 maja, mieszkańcy Słupska będą mieli okazję uczestniczyć w ekologicznej akcji organizowanej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. W zamian za dostarczenie elektrośmieci, makulatury, szkła lub zużytych baterii, każde gospodarstwo domowe otrzyma sadzonkę. To wydarzenie to część inicjatywy z okazji „Dnia bez Śmiecenia”, mającej na celu promowanie świadomej segregacji odpadów.

Świadomość i bezpieczeństwo

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ma na celu uświadomienie społeczeństwu konieczności właściwego postępowania z elektrośmieciami. Wyrzucanie ich do zwykłego kosza na śmieci lub pozostawianie na łonie natury może stwarzać zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzi, ze względu na obecność szkodliwych substancji w tych odpadach.

Zachęta do segregacji

Aby zachęcić mieszkańców do świadomej segregacji odpadów, PGK przygotowało atrakcyjne nagrody. Każde gospodarstwo domowe, które dostarczy 2 kg elektrośmieci, 2 kg makulatury, 2 kg szkła lub 2 kg zużytych baterii, otrzyma sadzonkę. Ponadto, dla pierwszych 100 uczestników przygotowano różnorodne upominki, takie jak vouchery do Parku Wodnego Trzy Fale, bezprzewodowe głośniki czy polarowe kocyki piknikowe.

Reklama akcji

Akcja odbędzie się w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych PGK przy ul. Bałtyckiej 11, w godzinach od 8:00 do 13:00. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w tym ekologicznym przedsięwzięciu, które ma na celu nie tylko oczyszczenie środowiska, ale także promowanie świadomego i odpowiedzialnego postępowania z odpadami.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x