„Z miłości do kina” – maraton filmowy

Home » „Z miłości do kina” – maraton filmowy

Z okazji święta zakochanych, czyli zbliżających się Walentynek oraz 31. rocznicy powstania DKF Projekcja organizatorzy zapraszają na seanse pod hasłem „Z miłości do kina”. Zamiast tradycyjnego maratonu filmowego w tym roku proponują trzy dni pokazów specjalnych.

„Piosenki o miłości”

Piątek zaczynamy od „Piosenek o miłości”, największego przeboju ostatniego karnawału w Gdyni. Pierwszy obraz Tomasza Habowskiego to romantyczna, słodko-gorzka i wzruszająca opowieść o wielkim talencie, miłości i zderzeniu pokoleń.

W sobotę przypomnimy jeden z najoryginalniejszych obrazów lat 20., arcydzieło kina niemego, dokument „Człowiek z kamerą” Dzigi Wiertowa. To poetycka próba uchwycenia jednego dnia z życia miasta, ale też wspaniały hołd złożony sztuce kina.

Naszym gościem i wykładowcą będzie Grzegorz Pieńkowski, Przewodniczący Rady Polskiej Federacji DKF i wykładowca, który we wstępie przedstawi historię tego dzieła oraz osobę autora. W tym dniu zaplanowaliśmy również konkurs filmowy z nagrodami dla uczestników pokazu. Natomiast w niedzielę zapraszamy na wernisaż nowego obrazu Jacques’a Audiarda.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x