Oszustwo na portalach aukcyjnych – policja zatrzymuje 40-latka handlującego fałszywymi monetami

Home » Oszustwo na portalach aukcyjnych – policja zatrzymuje 40-latka handlującego fałszywymi monetami

W ostatnich dniach koszalińska policja dokonała zatrzymania 40-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, podejrzanego o sprzedaż fałszywych monet kolekcjonerskich na portalach aukcyjnych. Dochodzenie ujawniło, że mężczyzna, podszywając się pod kobietę, sprzedawał na różnych platformach internetowych monety o nominale 1 dolara australijskiego, udając, że są one wykonane ze srebra próby 999.

Dochodzenie i zabezpieczenie dowodów

Według informacji nadkom. Moniki Kosiec, oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, śledztwo rozpoczęło się po monitorowaniu sieci przez policję. Dochodzenie wykazało, że oferowane przez podejrzanego monety były fałszywe, co potwierdził biegły. W rzeczywistości były one wykonane z innego materiału, w kolorze miedzianym. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego policjanci zabezpieczyli 93 sztuki fałszywych monet o nominale 1 dolara australijskiego.

Wprowadzenie w błąd i konsekwencje

Jak zauważa nadkom. Monika Kosiec, podejrzany wprowadzał w błąd kupujących, prezentując się jako kobieta podczas transakcji na portalach aukcyjnych. Ostatecznie 40-latek został postawiony zarzuty, za które grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie wykazało, że mężczyzna oszukał co najmniej 30 osób, jednak sprawa nadal jest w toku i może przynieść dalsze ustalenia.

Podejrzany, pochodzący z województwa lubuskiego, znajduje się obecnie w rękach policji, a śledztwo kontynuowane jest przez koszalińską komendę. Oszustwo na portalach aukcyjnych to poważne przestępstwo, które naraża na surowe konsekwencje każdego sprawcę.

0 0 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się swoimi przemyśleniami, napisz komentarz.x